Oczami Bezdomnego Psa

czwartek, 29 grudnia 2011

Po Świętach. Znów zwyczajnie. Ale całkiem niezwyczajnie jest nam tu w schronisku wstyd! Dostaliśmy od bezogoniastych prezenty, a sami im coś daliśmy?
            Z drugiej strony – co mogliśmy dać? Pies może najwyżej na tylnych łapach stanąć, ogonem zamerdać radośnie, pysk rozdziawić i dyszeć. I w oczy popatrzeć. I zamruczeć cicho, jeżeli potrafi… I o nogi się otrzeć…
            To wszystko pies może, gdy bezogoniasty jest blisko, przy nim. Ale jak obdarować tych, co serce okazali, a są daleko, w swoich domach?  Dla zwyczajnego psa – nie do przeskoczenia! Ale nie dla nas!
            Posiedzieliśmy, poszczekaliśmy wiata do wiaty i szybko uzgodniliśmy, co następuje:
Obdarowaliście nas mnóstwem jedzenia, więc i my dostarczymy wam strawy. Oczywiście, żadnej suchej karmy czy puszek! Strawę duchową mam na myśli. Damy wam po ładnym kawałku tego, co szykujemy właściwie na później!
            Za parę miesięcy zaczniemy publikować dwa nowe psie dzieła. A teraz zaprezentujemy wam po fragmencie każdego z nich. Nieskromnie powiem: dla koneserów – uczta!

Nie każdemu wiadomo, że psy nie tylko wyją i szczekają, ale także doskonale śpiewają! Tyle, że ich śpiew to rytuał, do którego nie dopuszczają obcych. Przy bezogoniastych pies nie zaśpiewa żadną miarą. Dopiero w samotności, nie za głośno, za to z uczuciem, śpiewa do pięknych, poetyckich tekstów, pieśni dramatyczne i liryczne, poważne i wesołe… A jak się w śpiewie zapamięta, to bywa, że nie zauważy, że zbliżył się bezogoniasty, że stoi i słucha…
I w taki sposób bezogoniaści poznali wiele naszych pieśni. I przywłaszczyli je sobie. Słyszeli coś tam o prawie autorskim, więc pozmieniali słowa i melodie (choć zostawili rytm i harmonię) i sami je wykonują. Cóż, nie będziemy z tego powodu wypowiadać wojny i wytaczać ciężkich armat – niech tam! Pokażemy jednak obecnie, jak brzmią psie oryginały wielu znanych bezogoniastych przebojów. No to zaczynamy!
  
   kliknij obrazek aby powiększyć lub najlepiej otwórz w nowej karcie

            Kolejną pozycją, którą będziemy wam prezentować za parę miesięcy, będzie drugi tom psich mitów. Tym razem będą to prastare opowieści psów z całego świata! Nawet nie wiedzieliśmy, jaki ten świat jest ogromny! I jaka zróżnicowana jest ta nasza psia mitologia!
Dziś zaprezentujemy wam tekst szczególnie intrygujący, sami oceńcie!

    kliknij obrazek aby powiększyć lub najlepiej otwórz w nowej karcie

  
kliknij obrazek aby powiększyć lub najlepiej otwórz w nowej karcie


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz